Kukica i rukotvorci gube na trakciji zbog korona virusa

E-trgovina pokazuje znakove pada uslijed neprestanog izbijanja koronavirusa i većina rukotvoraca „gubi trakciju“ i mušterije. 

Imali smo priliku razgovarati sa oko 40 prodavača na Kukica platformi i došli smo do „opšteg konsenzusa“ da koronavirus i trenutna ekonomska situacija imaju značajan uticaj na prodaju i promet.

Situaciju, još gorom, čini to da se poštanski promet na Balkanu, zbog mjera Nacionalni pošti značajno smanjio.

Procjenjuje se da je 60% do 75% prodavaca uvidjelo neki oblik  promjene prometa i usporavanje prodaje, dok su neke prodavnice primijetile da narudžbe „nestaju“ od početka marta.

Prethodno potvrđuju i brojne diskusije rukotvoraca na društvenim mrežama.

Svijetli primjeri solidarnosti

 

Iako je promet opao i do repro materijala se teže stiže, mnogi rukotvorci širom Balkana, svoju solidarnost iskazuju besplatnim kreiranjem zaštitnih maski i njihovom distribucijom porodici, prijateljima i komšijama.

foto-ilustracija: printscreen / YouTube / Tendersmile Handmade

Svijetlih primjera ima u svim zemljama regiona.

Ostaje nam da se molimo, da područje Balkana, ne pretrpi velike posledice od korona virusa i da će ubrzo doći dan, kad će nam sve biti blijeda uspomena.